ברוכים הבאים ליעד פרזול ועיצוב הבית! להזמנות 050-7485400

פרזול למטבח

פרזול למטבח הוא אחת הדרכים שלנו לעצב את המטבח ברמה גבוהה, אסתטית וקלאסית. פרזול למטבח נעשה על ידי עיבוד של חומרי מתכת שונים, כשההבדל ביניהם קשור בדרך כלל לרמת עיבוד החומר. כשבוחרים פרזול למטבח, חשוב לדעת שאיכות החומר היא הקובעת והמשמעותית ביותר. על אחת כמה וכמה כשמדובר על פרזול למטבח, איזור שבדרך כלל כולל אדים ורטיבות. מתכות שאינן באיכות טובה נשחקות מהר ומייצרות חלודה שפוגמת באפקטיביות ובמראה. ניתן למצוא אביזרים רבים של פרזול למטבח מודרני, כשהדבר החשוב ביותר הוא השילוב שבין היעילות שבהם לצורתם האסתטית. בשל צבע המתכת האפרפר, חברות רבות כגון פרזול בלום או גראס, נוהגות לצפות את המתכות ולצבוע אותן בצבעים מרהיבים.במידה ואתם מתכננים שיפוץ הכולל עבודות גבס כדאי לבחון את אפשרויות הפרזול קודם לכן.

 

פרזול למטבח: פנימי

חברות המתמחות בתחום פרזול למטבח, כגון פרזול בלום, גראס או הטיש נוהגות להפריד בין פרזול חיצוני לפרזול פנימי. מוצרי פרזול פנימי הם כל אותם אביזרים המגיעים כחלק בלתי נפרד מהרהיט ונמצאים בחלקו הפנימי, כשבדרך כלל אינם נראים. אם כי ישנם אביזרי פרזול פנימי כמו מדפים נשלפים או מתקנים לייבוש כלים שהופעתם חיצונית. מדובר במסילות, ציריות, גלגלים וכדומה. איכות אביזרים אלה קובעת את יעילות השימוש בהם ואת אורך הזמן שהם ישמשו אותנו. לצורך העניין, אם בארון הפינתי במטבח שלנו מסילות ההזזה עשויות פרזול, כל שינוי בחומר, קילוף הציפוי או היווצרות חלודה יפגמו בנוחות השימוש. בהקשר זה חשוב לדעת כי כיוון שפרזול פנימי כלול ברהיט עצמו, האחריות של היצרן תקפה גם לגבי שחיקה של מרכיבים אלה.

 

פרזול למטבח: חיצוני

כאמור, חברות המייצרות פרזול למטבח מפרידות בין פרזול חיצוני לפרזול פנימי. ההבדל המהותי בין שני סוגי הפרזולים הוא הנוכחות העיצובית שלהם במטבח שלנו. פרזול למטבח, כשמדובר בפרזול חיצוני, הוא חלק בלתי נפרד מהמראה הכולל של המטבח. הכוונה היא לכל גופי התאורה, משקופי הדלתות, מתלי המגבות, ידיות, ווי תלייה וכדומה. במקרה זה, חשוב לדעת שניתן לבקש מחברות יצרני פרזול למטבח (פרזול בלום, הטיש או גראס למשל) לצבוע את האלמנטים בכל צבע שתבקשו. במקרים רבים משתמשים במתכות קלות יותר לאביזרים אלה, כדי לייצר מראה קליל ונעים יותר וגם כדי להקל על תלייתם על גבי הקירות.

 

פרזול למטבח: עלויות

מחיריהם של מוצרי פרזול למטבח משתנים מחברה לחברה ומסוג אחד לאחר.אך אם החלטתם להתחיל שיפוצים בבית כדאי לקחת את המרכיב הזה בחשבון. חשוב לדעת שיש כמה פרמטרים שמשפיעים על המחיר ורצוי להכירם לפני שמבצעים את הרכישה. ראשית, פרזול פנימי יהיה כרוך בעלות נמוכה יותר כיוון שלא נכלל בו המרכיב העיצובי של המוצר. גימור אסתטי כזה או אחר מייקר את עלות הפרזול, במיוחד אם מדובר בהזמנה אישית של צורה או צבע. איכות החומר משפיעה גם היא על העלות, כשככל שאחוז המתכת הגולמית גבוה - כך בהתאם עולה המחיר. מרכיב נוסף שמשפיע על העלות הוא אחריות המוצר, שמבחינת העלות הסופית נכללת בתשלומים ומייקרת את הרכישה בטווח הקצר, אך משתלמת בטווח הארוך.